Inhalatory

Liczba produktów: 1

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Więcej informacji Inhalatory

Górne drogi oddechowe czasem niestety są narażone na podrażnienia i przeziębienie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zarówno dzieci, jak i rodzice są podatni na różne drobnoustroje, lecz walka z nimi wcale nie musi być ciężka i żmudna. Nawet zapalenie oskrzeli czy pęcherzyków płucnych jest do opanowania. Z pewnością pomogą w tym inhalatory, które działają poprzez dokładne rozpylenie leków do wszystkich rejonów dróg oddechowych.

Inhalatory dla dzieci a nebulizatory – czym się różnią?

Inhalatory dla niemowląt czy nebulizatory to artykuły medyczne, które przydadzą się w każdej apteczce. Często rodzice zastanawiają się jednak, który z produktów zakupić. Dlatego warto wiedzieć, że nebulizator to po prostu jeden dostępnych modeli inhalatora.

Nebulizatory to inhalatory z funkcją nebulizacji. Sam inhalator pozwala na oddychanie oparami danego produktu, na przykład ziół. Z kolei nebulizator to rodzaj inhalatora, który wytwarza z płynu cząsteczki, które zamieniają się w aerozol.

Do czego służą inhalatory elektryczne?

Ich główne zadanie to tłoczenie do układu oddechowego aerozolu wytworzonego z płynu – w skrócie, służy do wziewnego podawania leków. Ich produktem są mgiełki, chociażby z takich produktów jak antybiotyki. Podczas drgań, które produkują niektóre nebulizatory, tworzą one niewielkie cząsteczki, zamieniające się w aerozol.

W takiej postaci lekarstwo trafia do wszystkich zakamarków układu oddechowego – od jamy ustnej, przez nos, zatoki, gardło, krtań, tchawicę, oskrzela, oskrzeliki, aż do pęcherzyków płucnych. Substancja czynna dostaje się niemal do każdego narządu układu, co przyśpiesza i zwiększa skuteczność jej działania.

Z ich pomocą zaaplikujesz także wiele olejków eterycznych czy nawilżającą sól fizjologiczną. Jednak podanie każdego leku należy obowiązkowo skonsultować z lekarzem. Jak pisaliśmy, podana w ten sposób mgiełka bezpośrednio dociera do organizmu poprzez błony śluzowe.

Nebulizator bezprzewodowy od Lionelo

Nasz produkt Nebi Air Mask White to sprzęt medyczny, który pomoże w walce z przeziębieniem, alergią oraz z chorobami przewlekłymi. Zawiera pojemniczek na leki i inne roztwory o pojemności 6 ml. Można korzystać z niego w każdym wieku — jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Nasze urządzenie zalicza się do grupy zwanej „inhalatory siateczkowe”. Oznacza to, że całe jego działanie opiera się na membranie, która wprawiana w ruch wytwarza wibracje. To z kolei sprawia, że lek zaczyna przemieszczać się przez jej malutkie otwory. W taki sposób zamienia się w aerozol. Ten model to jedna z najbardziej funkcjonalnych pozycji na rynku, dlatego zaleca się go dla całej rodziny. Pozwala również na łączenie różnych leków.

Co wyróżnia nasz inhalator siateczkowy?

  • Jest bezprzewodowy — bateria naładowana do 100% pozwala na wykonanie aż 6 inhalacji, czyli działa on bez przerwy przez godzinę. Twoja pociecha może w tym czasie zająć się zabawą i swobodnie się przemieszczać, co zdecydowanie ułatwi podawanie leków.
  • Ustnik lub maskę wraz z pojemniczkiem na leki można założyć za pomocą wygodnych, elastycznych silikonowych opasek bądź podtrzymać dłonią bez ich użycia. W zależności od rozmiaru głowy wyregulujesz ich długość.
  • Inhalator dla dziecka możesz ładować poprzez kabel USB, dlatego idealnie sprawdzi się w każdej podróży. Łatwo zapakujesz go do walizki i utrzymasz higienę dzięki dołączonemu do zestawu etui. Tego typu nebulizatory dla dzieci i dorosłych naładujesz nawet w trakcie jazdy samochodem, dzięki czemu inhalację wykonasz bez względu na miejsce i czas.
  • Nebi Air Mask charakteryzuje cicha praca i bardzo niski poziom hałasu — poniżej 30. decybeli, czyli w zasadzie bezgłośnie, na poziomie szeptu. Odróżnia go to od tradycyjnego kompresora. Zwiększa to komfort użytkowania, ponieważ nie stresuje malucha dodatkowym hałasem. Jeśli więc inhalacja musi zostać wykonana późnym wieczorem lub w nocy, nebulizator nie zakłóci snu innych domowników.
  • Lek wydobywa się z urządzenia z prędkością od 0,25 do 0,45 ml na minutę, co umożliwia relatywnie krótki czas inhalacji. To ważne w tego typu urządzeniach, ponieważ podanie leku nastąpi szybko, nim maluch się zniechęci.
  • Tworzy drobne cząsteczki o średnicy od 3 do 4 μm, dzięki czemu wnikają one w najgłębsze obszary układu oddechowego. Im są mniejsze, tym większa szansa, na dotarcie ich w najniżej położone odcinki układu. Konsekwencją tego jest lepsze i efektywniejsze przyswojenie ich przez organizm.

Marka Lionelo, czyli zaufany i sprawdzony producent

Nasze wszystkie artykuły zostały stworzone przez rodziców. Stąd też zespół Lionelo wie, jak wygląda prawdziwy obraz rodzicielstwa. Dlatego każdego dnia optymalizujemy produkty i urządzenia, aby ułatwić codzienność maluchów i jego opiekunów. Poddajemy asortyment ciągłym testom wykonywanym przez niezależne jednostki laboratoryjne SGS oraz Intertek, aby sprawdzać jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo w przeróżnych warunkach.

Inhalatory dla dorosłych i dzieci oraz inne sprzęty pochodzące z naszego sklepu są objęte dożywotnią gwarancją. Wszystko za sprawą programu Lionelo Assistance. Jest on w pełni darmowy i klient Lionelo kupując produkt marki, staje się automatycznie jego uczestnikiem. Oferuje on usługi takie jak naprawa door-to-door. Oznacza to, że kurier odbiera od Ciebie sprzęt, więc nie musisz go nigdzie zanosić. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania zastępczego artykułu, jeśli Twój trafi do serwisu.