Foteliki samochodowe

Liczba produktów: 59

Pokazano 1-12 z 59 pozycji

Lionelo ​​Brave i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy Lionelo ​​Brave i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy

​​Brave i-Size Black Carbon Fotelik samochodowy

699,99 zł
  • Nowy
Lionelo Astrid i-Size Beige Sand — Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Beige Sand — Fotelik samochodowy

Astrid i-Size Beige Sand Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo Lavender i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy Lionelo Lavender i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy

Lavender i-Size Black Carbon Fotelik samochodowy

799,99 zł
Lionelo Igo i-Size Grey Graphite — Fotelik samochodowy Lionelo Igo i-Size Grey Graphite — Fotelik samochodowy

Igo i-Size Grey Graphite Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo Antoon Plus Black Onyx — fotelik samochodowy 0—18kg Lionelo Antoon Plus Black Onyx — fotelik samochodowy 0—18kg

Antoon Plus Black Onyx i-Size Fotelik samochodowy

999,00 zł
Lionelo Brave i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy Lionelo Brave i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy

Brave i-Size Grey Stone Fotelik samochodowy

699,99 zł
  • Nowy
Lionelo Lavender i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy Lionelo Lavender i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy

Lavender i-Size Grey Stone Fotelik samochodowy

799,99 zł
Lionelo Igo i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy Lionelo Igo i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy

Igo i-Size Black Carbon Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo Astrid i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy

Astrid i-Size Black Grey Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo ​​Harmony i-Size Grey Concrete Bamboo Lionelo ​​Harmony i-Size Grey Concrete Bamboo

​​Harmony i-Size Grey... Fotelik samochodowy

999,99 zł
  • Nowy
  • Brak na stanie
Lionelo Levi i-Size Sporty Black — Fotelik samochodowy Lionelo Levi i-Size Sporty Black — Fotelik samochodowy

Levi i-Size Sporty Black Fotelik samochodowy

319,99 zł

Więcej informacji Foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy to jeden z najdłużej i najczęściej używanych produktów   dla dzieci. Jego główna rola? Zapewnić bezpieczeństwo – musi odegrać ją po mistrzowsku i bez żadnych kompromisów. Poza bezpieczeństwem ważna jest także wygoda dziecka i rodziców komfort dłuższej podróży oraz sprawne przygotowanie się do niej. Łączymy rygorystyczne standardy bezpieczeństwa z udogodnieniami, które ułatwiają codzienność – tak powstają foteliki samochodowe Lionelo!

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy?

Foteliki samochodowe dla dzieci muszą być w pełni dostosowane do ich , wagi, wzrostu, sylwetki oraz potrzeb i preferencji, a także do samochodu i oczekiwań rodziców. Dobrze dopasowany, regulowany, wygodny i wyposażony w pakiet udogodnień produkt sprawia, że podróże w foteliku samochodowym stają się nie tylko bezpieczne, ale też komfortowe i pełne pozytywnych wrażeń. Na co zwrócić uwagę?

Foteliki samochodowe dla noworodka, niemowlaka i starszaka

Foteliki dla dzieci (samochodowe) to duża i różnorodna grupa produktów, lecz przed oceną funkcjonalności czy designu należy uwzględnić i odpowiednio dobrać przedział wagowy lub wzrostowy dziecko musi się do niego doskonale dopasować. To kwestia bezpieczeństwa. 

Foteliki spełniające najnowszą normę UN R129 (i-Size) dobiera się na podstawie wzrostu, a w przypadku normy ECE R44 tym kryterium jest waga dziecka. Aby ułatwić dopasowanie właściwego modelu, do produktów Lionelo dodajemy jeszcze  pomocniczą informację o orientacyjnym przedziale wiekowym. 

Dla normy R44 wyróżniamy następujące grupy wagowe:

 

  • foteliki samochodowe 0-13 kg,
  • foteliki samochodowe 0-18 kg,
  • foteliki samochodowe 0-36 kg,
  • foteliki samochodowe 9-36 kg,
  • foteliki samochodowe 15-36 kg.

Dokonując zakupu fotelika samochodowego w oparciu o wagę dziecka możemy zdecydować się na jego różne wersje. Za każdym razem fotelik dobieramy bardzo indywidualnie. Wielokrotnie dzieci w równym przedziale wiekowym nie są sobie równe wagą. Na start najlepszym rozwiązaniem są foteliki samochodowe 0-13 kg, tzw. nosidła samochodowe do przewozu noworodka i niemowlaka tyłem. Kiedy tylko z nich wyrośnie, możesz postawić na kolejne rozwiązanie. Tylko od Ciebie i sylwetki Twojego dziecka zależy z jakim rozwiązaniem zwiążesz się na dłużej. 

Foteliki dziecięce 0-36 kg na przykład, służą do przewożenia dzieci od ich pierwszych dni aż do osiągnięcia nawet 12. roku życia to najekonomiczniejsze rozwiązanie. Możemy również dokonać zakupu fotelika dla noworodka, który zostanie z nami do osiągnięcia przez dziecko 18 kg masy ciała. Kolejnymi wariacjami są pośrednie grupy wagowe 9-36 kg lub 15-36kg. W zależności od przedziału wagowego oraz modelu wyposażamy foteliki Lionelo w system precyzyjnej regulacji wysokości zagłówka czy odchylenia oparcia, aby dopasowywać je do sylwetki i pozycji.

Foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy

Dzieci o wadze do 9 kg muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy. Lionelo w trosce o ich bezpieczeństwo zaleca  używanie  fotelików RWF. Jest to system pozwalający na montowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy. Zaleca się, by przewozić tak dzieci jak najdłużej! Zderzenia czołowe to najczęstsze wypadki i te, w których siły uderzeniowe są najbardziej dotkliwe. Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć się podczas zderzenia czołowego, jest podróżowanie tyłem do kierunku jazdy, co potwierdzają liczne, niezależne badania. 

Zgodnie z zaleceniami ekspertów wiele modeli fotelików samochodowych Lionelo umożliwia komfortowe podróżowanie w tej pozycji nawet do 3.-4. roku życia. W większości fotelików z naszej oferty możesz wozić dziecko tyłem aż do 18kg. W niektórych produktach tej kategorii zastosowaliśmy dodatkowo obracaną bazę siedziska, która ułatwia wkładanie i wyjmowanie malucha. 

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe do przewożenia dziecka 

Bezpieczeństwo dziecka zapewnia nie tylko pozycja tyłem do kierunku jazdy czy dostosowanie fotelika do wagi, wzrostu i wieku dziecka. Równie istotna jest konstrukcja fotelika  i system zapięć. Wszystkie tego typu produkty powinny również przejść homologację według norm europejskich ECE R 44/04 lub i-Size (UN R129) – w Lionelo znajdziesz wyłącznie takie atestowane foteliki samochodowe. Lionelo przeprowadza również dodatkowe niezależne testy zderzeniowe w renomowanych jednostkach w Europie (jak Tass International W Holandii), aby mieć pewność, że nasze foteliki zapewniają maksymalne bezpieczeństwo małym podróżnikom. 

Sklep Lionelo proponuje foteliki samochodowe, które wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają w standardzie: każdy model spełnia rygorystyczne normy i przechodzi  złożone badania w europejskich niezależnych jednostkach certyfikujących. Poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa podnoszą foteliki samochodowe na nowej normie i-Size –  dostosowane do nowych wymogów bezpieczeństwa i testowane w innych dodatkowych warunkach. Modele i-Size uwzględniają zaawansowaną ochronę boczną oraz system wzmocnień w zagłówku, skutecznie zabezpieczając dziecko także w przypadku uderzeń bocznych. W przypadku tych produktów dobór odpowiedniego modelu odbywa się na podstawie miar wzrostu dziecka.

Większość fotelików samochodowych jest kompatybilna z systemem mocowań Isofix – montaż fotelika jest szybki i prosty. Całą operację ułatwiają praktyczne wskaźniki. Pozostałe modele (ale także te uwzględniające Isofix, tylko mocowane w starszych samochodach) przypinamy samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Oferujemy foteliki wyposażone w 3- i 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które skutecznie stabilizują ciało dziecka w odpowiedniej i wygodnej dla niego pozycji.

Bezpieczne foteliki samochodowe ułatwiają też życie rodzicom!

Bezpieczna podróż samochodem z dzieckiem może być jednocześnie także wygodna, a przygotowania do niej nie muszą trwać wieczności i psuć humoru, ponieważ foteliki samochodowe Lionelo oferują szereg udogodnień. W zależności od modelu stosujemy m.in. obrotowe bazy fotelików, które ułatwiają wkładanie i wyjmowanie dziecka, kilka poziomów odchylenia oparcia, odpinany daszek, wkładkę redukcyjną i zapewniająca wentylację czy wkładkę lędźwiową, która pomaga utrzymać najmłodszym prawidłową pozycję ciała oraz antypoślizgowe nakładki na pasy.

Materiały naszych fotelików są trwałe i łatwe w czyszczeniu, a w miarę możliwości staramy się uzyskać jak najniższą wagę produktu, aby ułatwić jego przenoszenie. Do fotelika samochodowego dołączamy kartę dziecka na najważniejsze dane.

Z przyjemnością pomożemy indywidualnie dobrać najlepsze foteliki samochodowe w stosunku do wagi, wzrostu i potrzeb dziecka oraz indywidualnych oczekiwań czy poinstruujemy przy prawidłowym montażu fotelika. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wszystkie nasze foteliki dziecięce samochodowe są objęte dożywotnią gwarancją i jest to usługa bezpłatna. W razie awarii odbierzemy od Ciebie fotelik, a na czas naprawy otrzymasz od nas produkt zastępczy.