Leżaczki i bujaczki

Liczba produktów: 19

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Lionelo Bella Set Grey Concrete — Leżaczek bujaczek 2w1 Lionelo Bella Set Grey Concrete — Leżaczek bujaczek 2w1

Bella Set Grey Concrete Leżaczek bujaczek 2w1

949,99 zł
Lionelo Bella Grey Concrete — Leżaczek bujaczek Lionelo Bella Grey Concrete — Leżaczek bujaczek

Bella Grey Concrete Leżaczek bujaczek

749,99 zł
Lionelo Iris Grey Concrete — Leżaczek bujaczek Lionelo Iris Grey Concrete — Leżaczek bujaczek

Iris Grey Concrete Leżaczek bujaczek

489,99 zł
Lionelo Ralf Grey Concrete — leżaczek bujaczek Lionelo Ralf Grey Concrete — leżaczek bujaczek

Ralf Grey Concrete Leżaczek bujaczek

429,99 zł
Lionelo Ralf Grey Graphite — Leżaczek bujaczek Lionelo Ralf Grey Graphite — Leżaczek bujaczek

Ralf Grey Graphite Leżaczek bujaczek

449,99 zł
Lionelo Ralf Grey White — Leżaczek bujaczek Lionelo Ralf Grey White — Leżaczek bujaczek

Ralf Grey White Leżaczek bujaczek

429,99 zł
Lionelo Rina Grey Concrete — leżaczek bujaczek Lionelo Rina Grey Concrete — leżaczek bujaczek

Rina Grey Concrete Leżaczek bujaczek

549,99 zł
Lionelo June Air Grey Graphite — Leżaczek bujaczek Lionelo June Air Grey Graphite — Leżaczek bujaczek

June Air Grey Graphite Leżaczek bujaczek

329,99 zł
Lionelo Otto Pink Baby — leżaczek bujaczek Lionelo Otto Pink Baby — leżaczek bujaczek

Otto Pink Baby Leżaczek bujaczek

329,99 zł
Lionelo Otto Cozy Grey — Leżaczek bujaczek Lionelo Otto Cozy Grey — Leżaczek bujaczek

Otto Cozy Grey Leżaczek bujaczek

329,99 zł
Lionelo Ruben Pink Baby — leżaczek—bujaczek Lionelo Ruben Pink Baby — leżaczek—bujaczek

Ruben Pink Baby Leżaczek bujaczek

349,99 zł
Lionelo Ruben Grey Graphite — leżaczek—bujaczek Lionelo Ruben Grey Graphite — leżaczek—bujaczek

Ruben Grey Graphite Leżaczek bujaczek

349,99 zł

Więcej informacji Leżaczki i bujaczki

Leżaczki-bujaczki dla niemowląt swoim balansującym ruchem przypominają dzieciom  bujanie podobne do tego w łonie mamy, tym samym uspokajając ich nastrój. Dlatego też cieszą się wśród maluchów i rodziców dużą popularnością. Bujak to miejsce do odpoczynku i zabawy – na ich wyposażeniu znajdują się bowiem zaprojektowane ze szczególną starannością zabawki. Bez problemu położysz w nim swoją pociechę w każdym pomieszczeniu. Umożliwia to rodzicom spędzanie wspólnego czasu – nawet jeśli mama czy tata musi zająć się nagle swoimi sprawami, dziecko pozostaje pod nieustanną obserwacją.

Leżaczki dla niemowląt – od kiedy można z nich korzystać?

Wszystkie bujaczki  dostępne w ofercie Lionelo możesz używać od pierwszych dni Twojego dziecka. Są w pełni bezpieczne i przystosowane do delikatnego ciała oraz skóry noworodka. Zdajemy sobie sprawę, iż najbezpieczniej czuje się on w objęciach mamy i taty, którzy często kołyszą swojego malucha. Zadaniem naszych produktów jest imitacja tego ruchu, aby zapewnić mu pełen komfort.

Leżaczki dla dzieci naszej produkcji są odpowiednie do około 6. miesiąca życia Twojej pociechy lub momentu, gdy zacznie ona samodzielnie podnosić się do siadania. Ich maksymalne obciążenie wynosi do 9 kg. Zwykle w tym wieku wymienia się je na krzesełko do karmienia.

Jak prawidłowo korzystać z leżaczka?

Bujaczek dziecięcy to idealnie miejsce do odpoczynku malucha. Należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to miejsce do spania. Niemowlak w trakcie drzemki potrzebuje płaskiej pozycji, a leżaczki mają zazwyczaj lekko pochylone siedzisko. Ponadto nieustanne bujanie przez dłuższy czas również nie jest wskazane. Zaleca się, aby maluszek spędzał w nim około 20 do 30 minut dziennie.

Nie zmienia to jednak faktu, że bujaki pomagają wieczorem zapaść w sen. Śmiało można korzystać z nich ze sprzętu  do usypiania właśnie albo do zabawy z bliskimi w ciągu dnia. Leżaczki wyposażone w atrakcyjne akcesoria potrafią zafascynować Twoją pociechę i zapewnić jej miły czas.

Co wyróżnia leżaczki-bujaczki od Lionelo?

W ofercie każdy model spełnia określone przez Unię Europejską wymogi. Na przykład minimalistyczny June posiada normę EN 12790:2009, w której szczegółowo zawarto zasady dotyczące bezpieczeństwa i badań produktów dla noworodków do 9 kg. Wszystkie bujaki wymagające zasilania mają odpowiednie zabezpieczenie – nie da się otworzyć miejsca na baterie bez użycia śrubokrętu. Jest to także jeden z postulatów UE dla tego typu sprzętu.

Z kolei Rita, Henny, Pascal oraz Ruben zostały wyróżnione certyfikatem niezależnej jednostki laboratorium SGS. Jest to jeden z liderów testowania i kontroli produktów z różnych dziedzin przemysłu. Działa od 1878 roku, a aktualnie posiada 2700 oddziałów na całym świecie, zatrudniających prawie 100 tysięcy wykwalifikowanych ekspertów w zakresie weryfikacji. Jednym z nadawanych przez SGS certyfikatów jest norma unijna EN 16232 i EN 71, które spełniają poszczególne modele – na przykład huśtawki niemowlęce Henny i Otto. W przypadku ostatniego potwierdziła to również angielska niezależna jednostka laboratorium Interek.

Huśtawki niemowlęce dostosowane do naturalnego ruchu kołysania

Pamiętajmy, że czasem mniej znaczy dla dziecka więcej. Minimalistyczna Rita i June to leżaczki dla niemowląt, przeznaczone dla tych, którzy wychowują swoją pociechę w naturalnym nurcie. Wszystko dlatego, że maluch, poruszając się, delikatnie wprawia w ruch także bujaczek. Te huśtawki w pełni dostosują się do Twojej pociechy, nie dostarczając jej dodatkowych bodźców. Jej zadaniem jest po prostu bycie oparciem kompatybilnym z ciałem. Dlatego też siedzisko zostało w pełni dopasowane do naturalnej krzywizny kręgosłupa i wzmacnia jego mięśnie. Do zestawu June dodaliśmy odpinany pałąk z dwoma zabawkami.

Leżaczek-bujaczek elektryczny

Tego typu bujaki mają automatyczny tryb bujania, który można ustawić w zależności od potrzeb maluszka. Wersja Pascal ma dodatkową możliwość włączenia przyjemnych wibracji. Huśtawki elektryczne mają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Ruben i Otto wyróżnia zdejmowany pałąk. Jego połączenie kolorów nie jest przypadkowe, ponieważ wzrok noworodka w pierwszych 2-3 miesiącach życia dostrzega głównie kontrastowe zestawienie barw. Jest to dla niego bardzo atrakcyjne – jednocześnie wzbudza ciekawość oraz wspomaga rozwój dziecka w pełni przystosowany do niego sposób.

A może czas na drzemkę?

Jak już wspominaliśmy, klasyczny leżaczek-bujaczek nie jest odpowiednim miejscem do spania dla malucha, choć bardzo dobrze sprawdza się przy usypianiu. W Lionelo szukamy jednak innowacyjnych rozwiązań, które z zachowaniem wszelkich zasad, jeszcze bardziej zwiększą swoją funkcjonalność. Dlatego pragniemy zaprezentować model Henny.

Został on zbudowany zupełnie inaczej od swoich poprzedników. Siedzisko zostało tu zamienione na gondolę, umożliwiającą leżenie na płasko – dlatego spanie w nim jest w pełni bezpieczne, kiedy się nie buja. Gondola ma duży daszek, ograniczający bodźce z otoczenia, a także moskitierę.

Do bujania i karmienia, czyli siedzisko 2w1

Niles to jeden z naszych wyjątkowych wielozadaniowych produktów. Jego początkowa forma to krzesełko do karmienia malucha, które po demontażu tacy i odpowiednim ustawieniu siedziska, staje się huśtawką. Inwestycja w tego typu sprzęt pozwoli na korzystanie z niego w różnych warunkach, w pełni dostosowanych do potrzeb rodziców, a przede wszystkim – Twojego maluszka.

Niles dopasuje prędkość bujania do wagi Twojej pociechy, ponadto wyposażony jest w minutnik z 3 trybami.

Leżaczki dla niemowlaków – modny design od Lionelo

Nasze dodatki i akcesoria do pokoju dziecięcego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich design był jednocześnie praktyczny i atrakcyjny. Posiadamy różne wersje kolorystyczne artykułów. Pośród nich króluje delikatna lub głęboka szarość, choć spotkasz tu też żywy róż i delikatny beż. W Lionelo z pewnością kupisz leżaczek-bujaczek dobrze wpasowujący się w estetykę domu.