Antoon Plus

Bezpieczeństwo
w każdym calu

Certyfikowany przez adac

Czym jest adac

ADAC - Allgemeiner Deutscher Automobil-Club to niemiecki niezależny instytut badawczy, jedna z największych organizacji w Europie, testująca foteliki samochodowe pod kątem bezpieczeństwa. O niezależności przeprowadzanych badań świadczy fakt, że to ADAC, wraz ze swoimi partnerami, wybiera modele fotelików, które są poddawane testom. Wybór zależy od popularności danego modelu na rynku niemieckim. Dodatkowym czynnikiem, mającym wpływ na selekcję, jest innowacyjność konkretnego modelu. Wybierane są foteliki z różnych przedziałów wagowych i wzrostowych.

Testowany fotelik przechodzi aż 4 etapy badań, ponieważ każdy parametr sprawdzany jest w innym, niezależnymi ośrodku badawczym. Austriacki ÖAMTC monitoruje obsługę, szwajcarski TCS - ergonomię, niemiecki Stiftung Warentest bada foteliki pod kątem zawartości substancji chemicznych, a ADAC weryfikuje bezpieczeństwo. Wyniki publikowane są dwa razy w roku.

Antoon Plus – bezpieczny i wygodny

Kup teraz
Antoon Plus – bezpieczny i wygodny Antoon Plus – bezpieczny i wygodny

Dzieci wiedziały wcześniej

Dzieci testują foteliki Lionelo od dawna – podróżując w nich. Teraz wzięły na warsztat Lionelo Antoon Plus. Sprawdź, jak to się skończyło!

Co podlega ocenie?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Więcej >

Obsługa

Obsługa

Więcej >

Ergonomia

Ergonomia

Więcej >

Zawartość substancji chemicznych

Zawartość substancji chemicznych

Więcej >

Przeprowadzane są crash testy w dużo bardziej rygorystycznych warunkach niż obowiązujące normy - zderzenie czołowe przy prędkości 64km/h oraz zderzenia boczne. Używany jest do tego manekin najnowszej zaawansowanej generacji typu Q. Testom podlegają wszystkie konfiguracje fotelika, jakie dopuszcza producent.

Zamknij

Oceniany jest komfort i wygoda dziecka w foteliku, zapinanie i wypinanie z pasów, miękkość tapicerki oraz inne elementy, z którymi ma styczność mały pasażer. Badana jest także łatwość czyszczenia materiału. Tę kategorię ocenia grupa osób, która nie jest doświadczona w obsłudze fotelików, dzięki temu można wychwycić błędy bądź trudności w montażu i użytkowaniu. Sprawdzana jest również czytelność instrukcji obsługi.

Zamknij

W tej kategorii badany jest montaż i demontaż fotelika oraz to, jak fotelik zachowuje się podczas codziennego użytkowania.

Zamknij

Przebadanie materiału i wszystkich elementów fotelika pod kątem substancji szkodliwych (w przypadku naszego fotelika liczba sprawdzanych substancji wynosiła 71). W sytuacji, gdy podczas testu zostanie stwierdzona obecność substancji szkodliwych, fotelik automatycznie otrzymuje najniższa ocenę, niezależnie od wyników w pozostałych kategoriach.

Zamknij

Ocena ADAC dla Antoon Plus

Fotelik Lionelo Antoon Plus zdobył w końcowej ocenie 2,9. Bezpieczeństwo oceniono na 2,2, obsługę na 3,3, ergonomię na 1,8, substancji chemicznych nie stwierdzono.

2,2

Bezpieczeństwo

3,3

Obsługa

1,8

Ergonomia

1,0

Substancje chemiczne

2,9

Ocena końcowa

Wartości graniczne oceny ADAC

Punktacja:

Ocena:

0,5 - 1,5

sehr gut

bardzo dobry

1,6 - 2,5

gut

dobry

2,6 - 3,5

befriedigend

zadowalający

3,6 - 4,5

ausreichend

dopuszczający

4,6 - 5,5

mangelhaft

niedostateczny

Za zakupy w sklepie Lionelo zapłacisz tak, jak lubisz!

Również w ratach 0%!

Poznaj wszystkie nasze foteliki

Sprawdź w sklepie

Program Lionelo Assistance

Kupując fotelik Antoon Plus, otrzymujesz dożywotnią gwarancję w ramach programu Lionelo Assistance bez żadnych dodatkowych opłat. Lionelo Assistance obejmuje ponadto bezpłatną naprawę door-to-door i produkt zastępczy na czas serwisowania.

*I-Size – norma R-129 wprowadziła bardzo rygorystyczne testy kolizji bocznych (oprócz czołowych, tylnych i dachowania) oraz testy na nowoczesnych manekinach typu Q. Zastąpiła kryterium wagi w doborze fotelika, kryterium wzrostowym. Foteliki oparte na normie i-Size zapewniają dużo wyższy poziom bezpieczeństwa.