Foteliki obrotowe

Liczba produktów: 10

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Lionelo Bastiaan RWF i-Size Black — Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan RWF i-Size Black — Fotelik samochodowy

Bastiaan RWF i-Size Black Fotelik samochodowy

749,99 zł
Lionelo Bastiaan RWF i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan RWF i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy

Bastiaan RWF i-Size Grey... Fotelik samochodowy

749,99 zł
  • Brak na stanie
Lionelo Bastiaan i-Size Black Red — Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Black Red — Fotelik samochodowy

Bastiaan i-Size Black Red Fotelik samochodowy

599,99 zł
Lionelo Bastiaan i-Size Black Carbon— Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Black Carbon— Fotelik samochodowy

Bastiaan i-Size Black Carbon Fotelik samochodowy

599,99 zł
Lionelo ​​Braam i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy Lionelo ​​Braam i-Size Grey Stone — Fotelik samochodowy

​​Braam i-Size Grey Stone Fotelik samochodowy

949,99 zł
Lionelo Bastiaan i-Size Pink Baby — Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Pink Baby — Fotelik samochodowy

Bastiaan i-Size Pink Baby Fotelik samochodowy

599,99 zł
Lionelo ​​Braam i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy Lionelo ​​Braam i-Size Black Carbon — Fotelik samochodowy

​​Braam i-Size Black Carbon Fotelik samochodowy

949,99 zł
Lionelo Bastiaan i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy

Bastiaan i-Size Black Grey Fotelik samochodowy

599,99 zł
Lionelo Bastiaan RWF Stone — Fotelik samochodowy 0-36 kg Lionelo Bastiaan RWF Stone — Fotelik samochodowy 0-36 kg

Bastiaan RWF Stone Fotelik samochodowy 0-36 kg

699,99 zł
Lionelo Bastiaan Violet — Fotelik samochodowy 0-36 kg Lionelo Bastiaan Violet — Fotelik samochodowy 0-36 kg

Bastiaan Violet Fotelik samochodowy 0-36 kg

569,00 zł

Więcej informacji Foteliki obrotowe

Kiedy w Twoim domu pojawia się dziecko, już od pierwszych dni jego życia dbasz o to, by było bezpieczne i szczęśliwe. Rozważnie wybierasz wszystkie elementy wyprawki, w tym też fotelik samochodowy. Korzystną opcją będzie kupno modelu, z którego dziecko skorzysta przez wiele lat – nawet 12! Oczywiście taki produkt musi zapewniać bezpieczeństwo i komfort młodemu pasażerowi. Foteliki Lionelo to rezultat wysokiej jakości wykonania połączonej z wieloetapowym testowaniem ich bezpieczeństwa, atrakcyjną ceną, dożywotnią gwarancją i pakietem Assistance obejmującym wydanie produktu zastępczego na czas naprawy.

Co wyróżnia foteliki obrotowe 360 stopni?

Fotelik samochodowy obrotowy umożliwia przewożenie dziecka tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Pierwsza opcja zalecana jest nie tylko dla maluchów. Wyższe dzieci, dopóki to możliwe, również powinny siedzieć tyłem. Foteliki obrotowe typu 360० dają możliwość obrócenia ich również o 90०, co znacząco ułatwia wsadzanie oraz wysadzanie dziecka z auta, a także zapinanie samochodowych pasów bezpieczeństwa. Tę funkcję doceniają rodzice maluchów, które same nie potrafią opuścić pojazdu.

Foteliki obrotowe ISOFIX – jak je montować?

ISOFIX to system montażu fotelika w aucie, który nie zawsze wymaga przypinania go samochodowymi pasami bezpieczeństwa. Polega on na wpięciu specjalnych przęseł fotelika w dedykowane im otwory znajdujące się w siedzisku auta. Ten sposób mocowania jest prosty, a do tego sygnalizuje (zielonymi wskaźnikami) właściwe wpięcie zaczepów. Taki system wyklucza niepoprawną instalację siedziska. Niestety nie wszystkie auta mają na wyposażeniu mocowanie ISOFIX. Oprócz montażu wspomnianymi zaczepami fotelik z obrotowym siedziskiem Lionelo jest przystosowany do montowania komplementarnie z pasem Top Tether lub samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Jazda przodem lub tyłem do kierunku jazdy – jak bezpieczniej?

Kiedy stoi przed Tobą ważne zadanie, jakim jest dobór fotelika, możliwe, że zastanawiasz się, czy lepszy będzie FWF (front way facing) czy RWF (reaward facing). Przeprowadzane badania i crash-testy dowodzą, iż siedzenie tyłem do kierunku jazdy jest dla dziecka bezpieczniejsze. Zaleca się, by przewozić malucha w ten sposób najdłużej, jak to możliwe.

Obrotowe foteliki samochodowe można przestawiać z ustawienia FWF na RWF bez konieczności przepinania siedziska. Produkty Lionelo z tej kategorii umożliwiają również modyfikację kąta nachylenia oparcia przy jeździe tyłem i przodem. Fotelik obrotowy w położeniu RWF można ustawić w dwóch ustalonych płaszczyznach, a fotel skierowany frontem w kilku, zależnie od modelu. Kiedy więc dziecko zaśnie podczas jazdy, możesz przestawić oparcie tak, by jego głowa nie opadała do przodu, a także była dobrze chroniona przed wstrząsami i hamowaniem.

Samochodowe pasy bezpieczeństwa 5-punktowe i 3-punktowe

Najważniejszą funkcją fotelika wyposażonego w obrotowe siedzisko będzie oczywiście ochrona życia dziecka. Właśnie ta kwestia jest priorytetowa dla projektantów z firmy Lionelo. Foteliki obrotowe Braam oraz Bastiaan mają wzmocnioną konstrukcję i absorbery boczne, aby skutecznie przejąć siłę uderzenia. Zostały one wykonane zgodnie z normą ECE R44/04, a także przeszły rygorystyczne crash-testy w laboratorium Tass International.

5-punktowe samochodowe pasy bezpieczeństwa są przeznaczone do przewożenia niemowląt i małych dzieci o masie ciała max. 18 kg. Takie zabezpieczenie jest skuteczne, ale nie wolno zapinać pasów zbyt luźno, należy je zacisnąć stosunkowo najmocniej, tak by przylegały do ciała małego pasażera. Dlatego też nie zaleca się przewożenia dzieci w puchowych kurtkach czy kombinezonach. W foteliku musi być przede wszystkim bezpiecznie – w Lionelo przykładamy do tego dużą wagę – jak również do wygody i praktyczności swoich produktów.

Samochodowe pasy bezpieczeństwa są odpowiednie dla starszych dzieci oraz dorosłych. Kiedy Twoja pociecha ma około 100 cm wzrostu, zapewne sam zauważasz, że to już odpowiedni czas na modyfikację fotelika – np. wyjęcie wkładek. Lionelo Bastiaan oraz Braam Carbon są odpowiednie także dla starszych dzieci, które można przypinać samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Foteliki samochodowe obrotowe – sklep firmowy Lionelo

W Lionelo oferujemy szeroki asortyment produktów przeznaczonych dla mniejszych i większych dzieci. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem noworodka, czy starszaka, znajdziesz tam funkcjonalne akcesoria, które ułatwią Ci codzienną opiekę nad Twoją pociechą. Jeżeli szukasz fotelika samochodowego dla dziecka, Lionelo oferuje modele trwałe i funkcjonalne z wielostopniową regulacją mocowane w systemie ISOFIX.

Zaufaj polskiej marce, która zna potrzeby rodziców i ich pociech. Wybierając fotelik obrotowy, sprawdź, czy masz w aucie zaczepy ISOFIX. To mocowanie jest bardzo praktyczne i nie wymaga dodatkowego przypinania samochodowymi pasami bezpieczeństwa. Wielu rodziców chwali fotelik z bazą obrotową, bo znacząco ułatwia im pomaganie dziecku przy wsiadaniu oraz wysiadaniu z auta. W Lionelo oferujemy także klasyczne modele siedzisk samochodowych przystosowane konstrukcyjnie do wieku dziecka. One również mają regulowany zagłówek, oparcie oraz system ochrony bocznej.