Maty edukacyjne

Liczba produktów: 7

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Więcej informacji Maty edukacyjne

Zastanawiasz się, jaka będzie bezpieczna forma zabawy dla Twojego maluszka? Odpowiedzią na Twoje potrzeby z pewnością będą nasze maty edukacyjne dla niemowląt. Dzięki nim rozbudzisz ciekawość bobasa oraz zafascynujesz go nowymi dla niego fakturami i kolorami. Ponadto wpłynie to dobrze na jego ogólny rozwój. Możesz korzystać z niej codziennie i w każdym miejscu. Masz ochotę na czas w ogrodzie albo w salonie? Przyszła pora na kawę na tarasie? Używaj naszych mat edukacyjnych wszędzie, gdzie tylko zapragniesz – są one w pełni do tego przystosowane.

Mata edukacyjna – w jakim wieku będzie odpowiednia dla dziecka?

Stworzyliśmy je z myślą o najmłodszych pociechach – jeśli noworodek nie ma żadnych przeciwwskazań, matę edukacyjną można stosować już od pierwszego dnia życia malca. Materiały, z których ją zbudowano, przeszły rygorystyczne testy. Zlecono ich pełne badanie składu chemicznego. Posiadają certyfikat niezależnej jednostki, laboratorium Intertek, zgodny z europejską normą EN 71.

Jak mata edukacyjna wpływa na rozwój dzieci?

Maty edukacyjne dla chłopca i dziewczynki pozytywnie oddziałują na ogólny rozwój. Między innymi:

  • Maty edukacyjne dla małych dzieci są bardzo pomocne podczas nauki leżenia na brzuszku. Zaleca się wykonywać leżenie w tej pozycji od pierwszego dnia życia, codziennie przez 30 minut – jeśli nie występują ku temu przeciwwskazania zdrowotne. Produkt wspomaga przystosowanie do tej pozycji nie tylko poprzez wzbudzanie zainteresowania kontrastowymi elementami, ale również dzięki specjalnej poduszeczce Tummy Time. Dołączona została do następujących mat edukacyjnych: Anika Plus Blue Yellow i wersji Multicolor, Paula Plus Multicolor oraz Jenny Multicolor. Zaleca się jednak korzystanie z niej tylko w przypadku, kiedy dziecku bardzo trudno jest leżeć na brzuchu.
  • Nasze maty interaktywne i edukacyjne wyróżniają się kolorystyką skomponowaną na zasadzie kontrastów. Wszystko dlatego, że dzieci przez pierwsze 2-3 miesiące po urodzeniu nie widzą poszczególnych barw, a jedynie kontrasty. Pałąki oraz inne elementy zbudowano tak, by jak najbardziej zainteresować malucha. Dlatego też czerń i biel często zdobią maty edukacyjne. Sklep Lionelo zadbał o najmniejszy szczegół, aby niemowlę czuło się komfortowo i bezpiecznie. Tak oto dzięki produktowi rozwija się wzrok maluchów – a to wszystko w sposób  przystosowany do ich potrzeb.
  • Artykuł wspomaga rozwój motoryki dużej, czyli nauki raczkowania, siadania, a później chodzenia. Tu zdecydowanym liderem jest model Robby Multicolor, czyli klasyczna mata piankowa, zapewniająca twarde podparcie i elastyczne podłoże. Produkt jest perforowany i posiada specjalne wypustki nadające macie edukacyjnej antypoślizgowość.

Co wyróżnia maty edukacyjne Lionelo?

Wszystkie maty edukacyjne dla dzieci polskiej marki Lionelo mają bardzo dobrą izolację. Twardy materiał u podstawy produktu wypełniono grubą warstwą miękkiego, poliestrowego materiału. Oznacza to, że dziecko leżąc na niej, znajduje się na komfortowej i miękkiej podstawce. W ten sposób rodzice dbają o jego , ponieważ do maluszka nie dociera chłód, ani nie odczuwa dyskomfortu twardegopodłoża. Mata edukacyjna dla dzieci jestw pełni przenośna i przystosowana do użytku zewnętrznego. Z tego też względu bardzo łatwo usunąć z niej zanieczyszczenia i zachować czystość. W przypadku dodatków i akcesoriów do pokoju dziecięcego to bardzo istotne.

Niemal ze wszystkich naszych modeli (oprócz Paula Plus Multicolor i Robby Multicolor) stworzysz kojec, podnosząc odpowiednie elementy na brzegach maty. W ten sposób ograniczasz niekorzystne bodźce dochodzące z otoczenia do niemowlaka, lecz także pobudzasz jego ciekawość. Przydaje się to podczas leżenia na brzuszku.

Zabawki i zestawy akcesoriów dołączone do maty edukacyjnej

Mata edukacyjna od Lionelo w zależności od modelu posiada interaktywne zabawki i efekty świetlne, a także zestawy dodatków. Jest to na przykład nasza autorska książeczka sensoryczna, szeleszczące i piszczące gryzaki czy fałszywe lusterko, które nie ulegnie stłuczeniu. 

Ponadto mata interaktywna poprzez swoje akcesoria angażuje wiele zmysłów dziecka. Na przykład Paula Plus Multicolor posiada świecące elementy wbudowane w panel, za którymi niemowlak podąża wzrokiem, a także zabawki z pozytywką wydające dźwięki. Bez problemu możesz regulować głośność melodyjek, co jak wiemy, jest ważne dla wielu rodziców.