Foteliki samochodowe 0-13 kg (40-87 cm)

Liczba produktów: 7

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Lionelo Astrid i-Size Beige Sand — Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Beige Sand — Fotelik samochodowy

Astrid i-Size Beige Sand Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo Astrid i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Black Grey — Fotelik samochodowy

Astrid i-Size Black Grey Fotelik samochodowy

399,99 zł
Lionelo Astrid i-Size Base Black — Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Base Black — Fotelik samochodowy

Astrid i-Size Base Black Baza do fotelika

399,99 zł
Lionelo Lemmy i-Size Grey — Fotelik samochodowy Lionelo Lemmy i-Size Grey — Fotelik samochodowy

Lemmy i-Size Grey Fotelik samochodowy

399,99 zł
  • Nowy
Lionelo ​​Lemmy i-Size Base Black — Baza do fotelika Lionelo ​​Lemmy i-Size Base Black — Baza do fotelika

​​Lemmy i-Size Base Black Baza do fotelika

399,99 zł
  • Nowy
Lionelo Astrid i-Size Set Black Grey — Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX Lionelo Astrid i-Size Set Black Grey — Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX

Astrid i-Size Set Black Grey Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX

799,99 zł
  • Nowy
  • Brak na stanie
Lionelo Astrid i-Size Set Beige Sand — Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX Lionelo Astrid i-Size Set Beige Sand — Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX

Astrid i-Size Set Beige Sand Fotelik samochodowy z bazą ISOFIX

799,99 zł
  • Nowy
  • Brak na stanie

Więcej informacji Foteliki samochodowe 0-13 kg (40-87 cm)

Foteliki samochodowe 0-13 kg umożliwiają bezpieczne podróżowanie dziecka w samochodzie od 1. dnia życia: to obowiązkowy element wyprawki. Mają wygodną formę nosidełka, co ułatwia przenoszenie malucha, oraz konstrukcję i systemy zabezpieczeń dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Foteliki Lionelo projektujemy dodatkowo z myślą o komforcie nie tylko małego pasażera, ale też jego rodziców, w tym o ułatwieniu przygotowań do podróży. Wszystkie produkty są objęte dożywotnią gwarancją i spełniają obowiązujące normy.

Foteliki samochodowe 0-13 kg – bezpieczna podróż noworodka

W fotelik samochodowy 0-13 kg powinniśmy zaopatrzyć się już na etapie kompletowania wyprawki dla dziecka – będzie niezbędny podczas pierwszej podróży maluszka: ze szpitala do domu. Nosidełko należy dopasować do auta, wszystkie modele z tej grupy służą do przewożenia niemowlęcia tyłem do kierunku jazdy do czasu osiągnięcia wymaganej wagi.

 

Wybór właściwego fotelika samochodowego dla dziecka to tylko połowa sukcesu: należy jeszcze pamiętać o właściwym jego montażu, a także o prawidłowym zapięciu malucha. Pasy powinny być odpowiednio mocno ściągnięte, nie należy ich zapinać na kombinezonach i kurtkach.

Czym wyróżniają się foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg od Lionelo?

Jeżeli chodzi o proponowane foteliki samochodowe 0-13 kg Lionelo, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo – w naszych produktach jest ono standardem. Stosujemy się do wszystkich niezbędnych założeń norm elementy ochronne, a dodatkowo produkty testujemy wieloetapowo w różnych niezależnych jednostkach certyfikujących. Dzięki temu możemy pójść o krok dalej pod kątem ich bezpieczeństwa  i funkcjonalności. 

 

W kategorii wagowej 0-13 kg przewozimy dzieci wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Jest to szczególnie ważne ze względu na sytuacje ostrego hamowania czy zderzenia, kiedy dziecko zostaje wciśnięte w fotelik i działają na nie mniejsze siły uderzeniowe.

Bezpieczeństwo potwierdzone badaniami

Nasze foteliki samochodowe 0-13 kg przechodzą homologację zgodnie z europejską normą ECE R44: spełniają wszystkie obowiązujące wymagania w zakresie bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne jednostki certyfikujące. Foteliki samochodowe bada m.in. laboratorium Tass International, testując skuteczność zabezpieczeń, ale i samą jakość produktów. Skorupy fotelików powstają m.in. z energochłonnych materiałów PP i EPS – są solidnie wzmocnione i chronią dziecko w sytuacji zdarzenia drogowego. Ciało malucha dobrze przytrzymują i stabilizują w prawidłowej pozycji 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Łatwe, szybkie i intuicyjne mocowanie fotelika

Proponujemy uniwersalne nosidełka, które sprawdzają się w każdym aucie. Fotelik szybko zamontujesz za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa. Specjalne czerwone prowadnice wyznaczają prawidłowy ich przebieg, dzięki czemu nawet gdy się spieszysz, bez problemu upewnisz się, jak prawidłowo zamontować fotelik. 

 

Nie rezygnując z bezkompromisowego systemu zabezpieczeń i świetnych materiałów, zadbaliśmy jednocześnie o lekkość fotelika – w zależności od modelu waży od około 2,5 do 3,5 kg – i zastosowaliśmy ergonomiczną rączkę. Dzięki temu dziecko w foteliku przeniesiesz szybko, wygodnie bez obciążania i nie obciążając swojego kręgosłupa.

 

Dodatkowo model fotelika 0-13 kg Lionelo Astrid, korzystając z uniwersalnych adapterów, zamontujesz także na stelażu wózka.

Komfort dziecka w foteliku samochodowym

Dla jak największego komfortu dziecka foteliki samochodowe 0-13 kg wyposażamy we wkładkę redukcyjną, która pozwala idealnie dopasować siedzisko do ciała malucha, co przekłada się na bezpieczeństwo i wygodę nawet długich podróży. Do tego zdecydowaliśmy się jeszcze na praktyczny rozkładany daszek fotelika, który zapewnia przyjemny cień – osłania przed przeszkadzającymi promieniami słońca, dzięki czemu dziecko może w trasie smacznie pospać. 

 

Foteliki samochodowe 0-13 kg wykańczamy przyjemną delikatną tkaniną, która nie podrażnia skóry dziecka. Tapicerkę łatwo zdjąć i wyprać – utrzymanie fotelika w czystości nie jest czaso- czy pracochłonnym wyzwaniem, więc skutecznie zadbasz także o higienę podróży malucha.

Alternatywa dla nosideł – fotelik samochodowy na dłużej

Fotelik samochodowy 0-13 kg należy wymienić na większy, gdy waga dziecka już osiągnie wyznaczone 13 kg lub dziecko z niego wyrośnie niezależnie od jego wagi – jest to kwestia bezpieczeństwa. Jeśli natomiast szukasz rozwiązania ekonomiczniejszego, być może lepiej sprawdzi się nieco szersza grupa wagowa, czyli:

 

  • foteliki samochodowe 0-18 kg
  • lub foteliki samochodowe 0-36 kg.

Modele dostosowujemy do wagi, wzrostu i sylwetki dziecka poprzez system regulacji siedziska, zagłówka i pasów.

 

Tego typu foteliki „na dłużej” to różnorodna grupa produktów. Duża część modeli jest już montowana w systemie Isofix i wtedy wystarczy wpiąć zaczepy fotelika w specjalne uchwyty znajdujące się na wyposażeniu większości samochodów. Niektóre„rosnące” razem z dzieckiem foteliki Lionelo mają również funkcję ustawienia pozycji tyłem do kierunku jazdy przez dłuższy czas, np. do zalecanego przez ekspertów 3.-4. roku życia.

 

Genialnie sprawdzają się też foteliki na bazie obrotowej 360°, która ułatwia przygotowania do podróży – znacznie szybciej i łatwiej umieścisz malucha w foteliku i go z niego wyciągniesz. Wybrane modele mają także możliwość regulacji poziomu odchylenia oparcia siedziska do takiej pozycji, jaka będzie komfortowa i wygodna dla dziecka (np. półleżącej).

 

Do każdego modelu dołączamy kartę dziecka, na której warto spisać wszystkie ważne informacje, m.in. grupę krwi i alergie. Specjaliści Lionelo pomagają w razie potrzeby dopasować model fotelika do indywidualnych wymagań, a wszystkie produkty obejmujemy dożywotnią gwarancją. Fotelik kupisz wygodnie, bez wychodzenia z domu, w naszym sklepie internetowym!