Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Jakie łóżeczko dla niemowlaka?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Od początku uczysz malucha spać samodzielnie, ale jeśli tego potrzebuje, w sekundę dajesz mu swoją bliskość – dostawiając łóżeczko do swojego. Nie musisz wtedy także wstawać na karmienie, a zawsze to odrobina snu więcej. Gdy maluch nie może zasnąć, zamieniasz je w kołyskę i zyskujesz wytchnienie dla ramion. Pomaga Ci też ulżyć dziecku, gdy jest chore albo dokucza mu ulewanie: po prostu regulujesz wysokość materaca. Możesz leżeć w swoim łóżku, a wciąż mieć widok na maleństwo: dzięki ściankom z siatki. Brzmi dobrze? Sprawdź więc, jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać – podpowiadamy, na jakie cechy zwrócić uwagę!

Jakie łóżeczko dla noworodka – dostawne czy wolnostojące? Oba w jednym!

Przed Tobą urządzanie pokoju dziecka, a przecież jeszcze się nie poznaliście. Z jednej strony chcesz, żeby od początku spało samo, a z drugiej może potrzebować Cię blisko siebie, przynajmniej od czasu do czasu. Radzimy Ci jak rodzice rodzicom – wybierz wielofunkcyjne łóżeczko niemowlęce: wolnostojące i dostawne w jednym. A jeśli myślisz o podróżach z maluchem, to jeszcze jednocześnie łóżeczko turystyczne, lekkie i składane. Czyli opcję 2w1 lub 3w1.

Łóżeczko wielofunkcyjne postawisz jako samodzielny mebel w pokoju malucha lub w swojej sypialni, ale też w kilka sekund dostawisz do łóżka. Taki model ma kółka z blokadą i opuszczaną albo zdejmowaną ściankę, a do tego pasy montażowe (do mocowania łóżeczka dziecięcego do łóżka rodziców).

Łóżeczko dostawne genialnie sprawdza się u noworodków, a nawet starszych dzieci – gdy mają gorszą noc albo są chore. Czując Cię blisko, maluch jest spokojniejszy. Poza tym chodzi też o Ciebie. Z dostawką nie musisz wstawać z łóżka, by nakarmić dziecko, sprawdzić mu temperaturę czy odciągnąć paskudny katar. Łatwiej Ci jest z powrotem zasnąć – no i masz kilka minut snu więcej.

Jakie łóżeczko dla niemowlaka?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka, żeby było wygodne? Sprawdź materac!

Materac to serce łóżka – to przede wszystkim on zapewni maluchowi wygodę. Dobrze dobrany, wspiera rozwój dziecka. Źle – szkodzi kręgosłupowi, utrudnia zasypianie i w ogólnym rozrachunku negatywnie wpływa na zdrowie szkraba. Wybierz łóżeczko z materacem piankowym i warstwowym, a najlepiej jeszcze z certyfikatem medycznym i atestem PZH (wydaje go Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, NIZP-PZH). Taki atest oznacza, że specjaliści przebadali go pod kątem właściwości, jakości i składu chemicznego i że jest w 100% bezpieczny. Otrzymało go m.in. nasze łóżeczko lionelo Timon.

Dobry materac dla niemowlaka jest średnio twardy, ale sprężysty i elastyczny. Zwróć też uwagę na to, czy możesz zdjąć jego pokrowiec, żeby wyprać go w pralce.

Łóżeczko dla niemowlaka – jakie wybrać, żeby mieć dziecko na oku?

Gorąco polecamy Ci łóżeczka niemowlęce z bokami z siatki albo przynajmniej z siatkowymi panelami. Po pierwsze, będziesz dziecko widzieć – także wtedy, gdy będzie sobie smacznie spało lub baraszkowało kilka metrów od Twojego łóżka. A ono Ciebie i świat dookoła, który będzie z ciekawością poznawać. Po drugie siatka = dobra wentylacja. Tak, drewniane wyjmowane szczebelki też ją zapewniają, ale przez nie łóżeczko będzie cięższe i mniej przyjazne dla malucha. Są twarde i sztywne: dziecko może się uderzyć lub zablokować sobie między nimi rączkę, nóżkę. Z kolei ochraniacze na szczebelki zwiększają ryzyko SIDS. Przy siatce nie ma żadnego z tych problemów.

Jeśli myślisz o łóżeczku z niemal całymi bokami z siatki, sprawdź model lionelo Luna – pomimo solidnych stalowych nóżek i wielkiego praktycznego kosza na akcesoria i zabawki waży zaledwie 8 kg. Plus ma kółka: możesz z nim śmigać po całym domu.

Dobrze, jeśli w zestawie z łóżeczkiem znajduje się od razu moskitiera. Latem bez obaw zostawisz na noc otwarte okno: świeże, chłodne powietrze będzie wpadać do łóżeczka przez siatkowe ścianki oraz moskitierę. A Ty – zamiast trzymać straże przed komarami, spokojnie sobie pośpisz.

Co jeszcze? Funkcja kołyski i nachylenia, czyli wsparcie podczas trudnych nocy

Lekkie łóżeczka dostawne z siatkowymi ściankami jak najbardziej mogą być jednocześnie kołyskami – zerknij na nasz model lionelo Leonie. W sekundę obracasz nóżki mebla i delikatnie bujasz zasypiające dziecko, żeby je uspokoić. Nie musisz targać do sypialni albo pokoju malucha wózka czy bujaczka, a przy okazji dajesz wytchnienie swoim zmęczonym ramionom. Funkcję kołyski ma też wiele łóżeczek turystycznych, ale do nich jeszcze wrócimy.

Polecamy Ci też kupić łóżeczko niemowlęce, które możesz delikatnie nachylić – tak, by główka dziecka była nieco wyżej niż reszta ciała. Jeśli maluchowi często i silnie się ulewa, to może złagodzić problem. A gdy złapie infekcję i męczy go katar, to wydzielina wtedy spływa, zamiast zalegać. Dziecku lepiej się oddycha, więc i śpi.

Jakie łóżeczko dla niemowlaka?

A dla Ciebie? Pojemne kieszenie, organizer, duży kosz – wszystko pod ręką

Wiemy, że zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę malucha stawiasz ponad wszystko, ale… pomyśl też o sobie. Na co dzień genialnie sprawdzi się duży kosz pod łóżeczkiem albo przynajmniej organizer w formie pojemnych kieszeni na ściance. Gdy dziecko będzie spało z Wami w sypialni, spakujesz sobie do nich wszystkie potrzebne na najbliższe kilka godzin rzeczy, więc nie będziesz musiała już odbywać nocnych spacerów. W koszu możesz też trzymać ulubione zabawki dziecka, pieluszki, kilka ciuszków, żebyś nie musiała ich szukać, gdy dziecko Ci się obudzi w środku nocy.

Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka na wakacje?

Wspomnieliśmy, że łóżeczko dla niemowlaka może być także jednocześnie dostawne, wolnostojące i turystyczne: jak typowo „domowy” model lionelo Timon, który złożysz, by bez problemu zapakować go do bagażnika. Jeśli jednak zamierzacie dosyć często podróżować, sprawdź jeszcze wielofunkcyjne łóżeczka turystyczne, które przy okazji dobrze sprawdzają się w domu.

Przykład? lionelo Sven, w którym materac ustawisz na dwóch poziomach, z baldachimem z moskitierą, przewijakiem montowanym na łóżeczku i z organizerem na akcesoria. W dzień zamienisz go w bezpieczny kojec, a na budce zawiesisz zabawki. Jednocześnie łóżeczko złożysz i spakujesz do dołączonej torby. A jeśli planujesz tylko okazjonalne i raczej krótkie wyjazdy, sprawdź model Malin Evo z funkcją kołyski i odpinaną budką, maksymalnie lekkie i poręczne po złożeniu.

Rozjaśniliśmy nieco dylemat, jakie wybrać łóżeczko dla niemowlaka, ale w praktyce temat jest niemal niewyczerpany – moglibyśmy godzinami opowiadać o różnych ciekawych rozwiązaniach. Wpadnij do naszego sklepu internetowego, pooglądaj różne łóżeczka i odezwij się do nas. Powiedz, czego potrzebujesz i oczekujesz, a pomożemy Ci znaleźć idealny model.

FAQ

  1. Jakie łóżeczko dla noworodka: wolnostojące czy dostawne?

    Postaw na dwa w jednym. Wybierając łóżeczko wielofunkcyjne, stworzysz maluchowi jego własny kącik do spania. Jednak kiedy będzie trzeba, bez problemu przeniesiesz i dostawisz je do Waszego łóżka: wystarczy zsunąć lub ściągnąć ściankę i przypiąć je do łóżka pasami.

  2. Jakie normy muszą spełniać łóżeczka niemowlęce?

    Przy wyborze łóżeczka zwróć uwagę na dwie normy: EN 1130 i EN 16890. Dodatkowo szukaj certyfikatów medycznych i atestu higienicznego PZH dla materaca.

  3. Ile kosztuje klasyczne łóżeczko niemowlęce?

    Rozpiętość cenowa jest spora – bo od około 300 do ponad 1000 złotych. Za 500-600 złotych kupisz w naszym sklepie praktyczne wielofunkcyjne (dostawka i standardowe łóżeczko w jednym) modele z bokami zrobionymi z przyjemnych materiałów i siatki.